تورم به ابتدای دولت برگردد یک ریال افزایش حقوق هم نمی خواهیم/حقوق بگیران فراموش شدگان دولت رئیسی هستند

فهرست مطالب

اقای عیوضی

🔻

دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران:

🔴 شعارهای انتخاباتی آقای رئیسی در حد شعار باقی مانده است/ تورم به ابتدای دولت برگردد یک ریال افزایش حقوق هم نمی خواهیم/حقوق بگیران فراموش شدگان دولت رئیسی هستند

دبیر کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی استان تهران افزایش  حداقل مزد سال ۱۴۰۲ را مهمترین موضوع حال جامعه کارگری و بازنشستگان دانست و گفت: باید دید با توجه به مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی ، شورای عالی کار با مصوبه خود چه سرنوشتی را برای سال آینده جامعه کارگری کشور رقم خواهد زد.

علی اکبر عیوضی در گفتگو با خبرنگار عصر خبر  افزود: یا باید سبد هزینه معیشت مد نظر شورای عالی کار باشد و یا بحث تورم ملاک قرار گیرد.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با تاکید  بر تبعیت همه از قانون گفت: هر چند معتقدیم تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی دولت تورم واقعی نیست اما چون تابع قانون هستیم همان عدد را قبول داریم.

او از اعضای شورای کار به خصوص رئیس این شورا درخواست کرد تابع قانون باشند و گفت: دولت آقای رئیسی در تبلیغات ریاست جمهوری به کرات بر حمایت از اقشار حقوق بگیر وکنترل تورم و … تصریح داشت بنابراین درخواست داريم مراجعه ای به آرشیو خود داشته باشند.

عیوضی تصریح کرد: بعد از یکسال از سپری شدن عمر دولت کارها برعکس شده است و شعارها در حد همان شعار باقی مانده است و این در حالی است که مردم وعده هاي آقای رئیسی را به خاطر دارند.

دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: حقوق بگیران فراموش شدگان دولت رئیسی هستند این در حالی است که ما در بحث تعیین مزد فقط اجرای قانون را خواستاریم آن هم در دولتی که از قوه قضائیه آمده است که فلسفه آن اجرای درست قانون است بنابراين درخواست اجرای قانون از دولت فعلی حداقل خواسته ماست.

وی ماده ۴۱ قانون کار را ملاک تعیین حداقل مزد دانست و گفت: اگر مسولی فکر می کند با حقوق بازنشستگان می تواند زندگی کند اعلام کند.

این فعال جامعه بازنشستگی تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: یکی از شعارهای آقای رئیسی  کنترل تورم بود که متاسفانه وضعیت آن مشخص است .ما اعلام می کنیم اگر تورم به ابتدای دولت رئیسی برگردد ما حتی یک ریال افزایش حقوق هم نمی خواهیم.

وی اظهار امیدواری کرد اعضای شورای عالی کار به خصوص رئیس این شورا که وزیر کار است موارد قانونی و وجدان کاری خود را در نظر بگیرند تا حداقل مشکلات بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ بیش از شرایط فعلی افزایش نیابد