اخبار
28

نمایندگان مجلس به دکتر ربیعی اعتماد کردند

نمایندگان مجلس به دکتر ربیعی اعتماد کردند

ادامه کار دکتر ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در پایان پنجمین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی رای‌گیری از نمایندگان انجام شد و دکتر علی ربیعی توانست با ١٩١ رای موافق اعتماد مجدد نمایندگان را برای حضور مجدد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسب کند.

 

کرده و بزرگ شده است. برای کارگ

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه هر چه بیشتر اشتغال را اولویت دولت دانست و گفت: برای کارگرها یعنی بزرگترین سرمایه ملی، مهم است فردی بعنوان وزیر باشد که کارگران کشور به او اعتماد داشته باشند

رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی کابینه دوازدهم، با قدردانی از کار حرفه ای و نگاه کارشناسی رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت : وزیری می‌خواهم که در دل کار بزرگ شده باشد. آقای ربیعی در دل کار و کارگر رشد پیدا رها یعنی بزرگترین سرمایه ملی مهم است، فردی بعنوان وزیر باشد که کارگران کشور به او اعتماد داشته باشند.

دکتر روحانی افزود:  با آقای ربیعی صحبت کردیم که یکی از چهره‌های به نام صنعتی مدیریت شستا را به عهده بگیرد.

دکتر روحانی با بیان اینکه معتقدم بر اساس سیاست‌های کلی باید این بنگاه‌های اقتصادی را سریع‌تر آماده کرده و در بازار بفروشیم، تا بار مسئولیت وزارت‌خانه‌ها سبک شوند، گفت: بنگاه داری هیچ تناسبی با تخصص وزارتخانه ها ندارد و یک کار نادرست و غیردقیقی بوده که قبلاً انجام گرفته و قدم به قدم باید در این راستا گام برداریم.

رییس جمهور افزود:  البته وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی باید هماهنگی خیلی خوبی با وزارت بهداشت و درمان داشته باشد تا بتوانیم این خدمات را بهتر انجام دهیم چرا که انجام این اقدامات اهمیت داشته و به این دلیل است که اصرار کردیم، این وزیر، بخاطر مسئولیت سنگینی که باید بر دوش بگیرد در این زمینه بیاید.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه توسعه اشتغال در کشور نیاز به تحول در وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش دارد،  تصریح کرد: اولین صحبتم با آقای بطحائی این بود که باید کاری کنید تا مهارت دانش‌آموز را بالا ببریم و باید دانش‌آموزی تربیت کنیم که بنگاه‌های اقتصادی در کلاس ١١ و ١٢ برای بکارگیری آنان پیشقدم باشند.

رییس جمهور اظهار داشت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در این راستا برنامه ریزی خوبی داشت که باید آنها را اجرایی و عملیاتی کنیم و وزیر آینده علوم هم باید، جامعه را برای اینکه بتوانیم مهارت‌های لازم را داشته باشیم، فعال و آماده کند.

تعداد امتیازات: (7) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2719)
کد خبر: 59
  • نمایندگان مجلس به دکتر ربیعی اعتماد کردند
تمام حقوق این سایت برای کانون بازنشستگان شهرستان تهران محفوظ می باشد.
طراحی سایت ، طراحی پورتال، طراحی پرتال