اخبار
10

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در یازدهمین جشنواره نشان خدمت به قانون کار در دومین روز از هفته کار و کارگر افزود: در سال های دولت یازدهم، نرخ افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان بیش از نرخ تورم پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می شود، گفت: همچنین در سال جاری، حداقل یک و نیم برابر اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان به مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی افزایش می یابد.
وی با اشاره به بخش درمان سازمان تامین اجتماعی و تحولات در این حوزه در سال جاری اظهار داشت: در سال ٩٦ شاهد افتتاح ٤ بیمارستان بزرگ تامین اجتماعی در کشور هستیم.
دکتر نوربخش با اشاره به راه اندازی ٨٠٠ تخت جدید در تهران توسط سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمارستان فیاض بخش با ٦٥٠تخت در دولت دکتر روحانی کلنگ زنی شد وتا پایان امسال افتتاح می شود و همچنین بیمارستان جدید هدایت در تهران نیز که در حال ساخت است در سال جاری افتتاح می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: بیمارستان های تامین اجتماعی در شهرهای اهواز، ایلام، آبادان و دزفول، امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی با اشاره به اعتماد دولت یازدهم به سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید از اموال بیمه شدگان و بازنشستگان حراست کردیم . حداقل یک هزار میلیارد تومان از اموال بیمه شدگان با احکام قوه قضائیه به سازمان تامین اجتماعی برگشت.
دکتر نوربخش گفت: در سال گذشته ٩٢٠٠میلیارد تومان از بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد و همچنین ٦ هزار میلیارد تومان از اموال بیمه شدگان با مصوبه دولت به دارایی های بیمه شدگان و بازنشستگان اضافه شد.
وی افزود: علاوه بر تحولات در بخش های مستمری، درمان و سفرهای زیارتی، امسال برای بازنشستگان کارت بازنشستگی قابل شناسایی صادر می شود که از طریق آن خدمات رفاهی دیگر نیز به این افراد ارائه خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این جشنواره گفت: حل معیشت مستمری بگیران یک موضوع دارای اولویت است.
علیرضا محجوب با بیان اینکه در حال حاضر سالخوردگی جمعیت یک مسئله اجتماعی است، افزود: نمی توانیم مسئله سالمندی را نادیده بگیریم و سلامت و پرداخت مستمری وظایف مهمی است که سازمان تامین اجتماعی برای این روند افزایش باید تدابیری را انجام دهد.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز در این جشنواره با بیان اینکه دولت یازدهم به سازمان تامین اجتماعی توجه کرد، گفت: نگاه این دولت احیای صنعت است. هرچه صنعت و تولید توسعه پیدا کند سازمان تامین اجتماعی نیز شرایط بهتری خواهد داشت.
حسن صادقی افزود: در حال حاضر محاسبات بیمه ای در سازمان تامین اجتماعی ملاک عمل است.

در پایان این جشنواره از سه نفز از پیشکسوتان جامعه کارگری کشور تقدیر شد.

تعداد امتیازات: (25) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (8383)
کد خبر: 55
  • اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه
تمام حقوق این سایت برای کانون بازنشستگان شهرستان تهران محفوظ می باشد.
طراحی سایت ، طراحی پورتال، طراحی پرتال