اخبار
03

مهمترین راهبرد سازمان تامین اجتماعی ارتقای رضایتمندی بیمه شدگان و بازنشستگان است

مهمترین راهبرد سازمان تامین اجتماعی ارتقای رضایتمندی بیمه شدگان و بازنشستگان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ارتقای هتلینگ بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی از سال گذشته آغاز شد ودر برخی مراکز درمانی این طرح بهره برداری شد و در بقیه بیمارستان ها این طرح در حال اجراست.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم افتتاح پروژه هتلینگ بیمارستان ١٥خرداد ورامین گفت: سازمان تامین اجتماعی در اقتصاد مقاومتی و نبرد اقتصادی که بر کشور در این سالها حاکم شده به عنوان خط مقدم نقش آفرینی کرده است.
دکتر سید تقی نوربخش افزود: بیش از نیمی از جمعیت کشور معادل ٤٢میلیون ایرانی از خدمات سازمان تامین اجتماعی برخوردارند.
وی اظهار داشت: از این تعداد، ١٤میلیون نفر بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند که با احتساب افراد تبعی به ٣٧میلیون بیمه شده می رسند.
دکتر نوربخش ادامه داد: ٥میلیون مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که پرداخت مستمری، ارائه خدمات درمانی و١٦ خدمت بیمه ای به آنها عرضه می شود.
وی گفت: سازمان تامین اجتماعی ماهیانه ٥٢٠٠میلیارد تومان برای ایفای ماموریت هایش تجهیز منابع می کند و این در حالی است که این منابع بدون اتکا به بودجه دولت تامین می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: از مجموع هزینه های ماهانه این سازمان، ٣٤٠٠میلیارد تومان در بخش مستمری ها، ١٤٠٠میلیارد تومان برای تولید و خرید خدمات درمانی و ٢٢٠میلیارد تومان صرف بیمه بیکاری می شود.
دکتر نوربخش با بیان اینکه تامین منابع با وجود مشکلات اقتصای کشور کار بزرگی محسوب می شود، گفت: این سازمان با پرچم سفید و راهبرد خدمت رسانی فعالیت می کند.
وی مهمترین کارکرد سازمان تامین اجتماعی را تولید امنیت اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: تضمین آینده به نیروهای مولد جامعه از ماموریت های مهم این سازمان است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مهمترین راهبرد این سازمان را ارتقای رضایتمندی ذینفعان عنوان کرد و گفت: در این راستا تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: در اجرای طرح تحول نظام سلامت به عنوان مهمترین راهبرد دولت تدبیر و امید، سازمان تامین اجتماعی در تامین منابع و ارتقای مراکز مشارکت کرد .
دکتر نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در راستای برنامه٥ساله سازمان اقدامات متعددی انجام داده است، تصریح کرد: ارتقای هتلینگ و توسعه مراکز درمانی از جمله این فعالیت هاست.
وی با اشاره به سفر ریاست جمهور به استان مرکزی و افتتاح ٣مرکز درمانی تامین اجتماعی در این استان گفت: این سه طرح در دوران دولت تدبیر و امید آغاز شد و افتتاح می شود.
دکتر نوربخش افزود: از ابتدای تاسیس سازمان تامین اجتماعی در سال ١٣٥٤ تا امروز ٦ مرکز درمانی تامین اجتماعی در استان مرکزی ایجاد شده اما در سه سال گذشته ٣مرکز درمانی در این استان احداث شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی به عنوان طرح زیربنایی از سال گذشته آغاز شد و هدف از اجرای این طرح صرفاً اصلاح فیریکی مراکز درمانی نیست بلکه اصلاح فرایندها و استانداردسازی فعالیت ها نیز مدنظر است.
دکتر نوربخش با بیان اینکه ١٨ سال پیش بیمارستان تامین اجتماعی ١٥خردادورامین افتتاح شد، اظهار داشت: این مرکز درمانی با هدف محرومیت زدایی منطقه ایجاد شد.
وی با اشاره به جایگاه مردم شهرستان ورامین در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: طرح ارتقای هتلینگ و رضایت بیمه شدگان منطقه برای سازمان مهم بود و امیدواریم این خدمات بتواند به شان و خواسته های مردم ورامین نزیک شود.
دکتر نوربخش افزود: طرح ارتقای هتلینگ در ٢٦ بیمارستان ملکی سازمان در سال گذشته اجرا و امسال در ٤٨ بیمارستان اجرایی می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ٨٠درصد بیمارستان های ملکی سازمان طبق اعتبار بخشی وزارت بهداشت درجه یک هستند .

نماینده ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی:
با ادغام درمان تامین اجتماعی با سایر حوزه های درمانی مخالفیم

نماینده ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه دکتر نوربخش از مدیران پرتلاش، زحمتکش و مردمی دولت یازدهم است، گفت: وی تمام همت خود را بکار گرفته و منشا خدمات ارزنده ای است.
دکتر سید حسین نقوی حسینی تصریح کرد: به عنوان نماینده مجلس با ادغام درمان تامین اجتماعی با سایر حوزه های درمانی موافق نیستم  و اجازه این اتفاق را نمی دهیم.
وی تاکید کرد: بودجه سازمان تامین اجتماعی بودجه دولتی نیست و موافق ایجاد شریک جدید برای این سازمان نیستم.

 

دکتر نقوی حسینی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی دولت تا پایان برنامه ششم توسعه کشور باید بدهی اش به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند، گفت: پرداخت بدهی دولت زمینه ساز ارتقای خدمات این سازمان است.
نماینده ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مجلس تذکر داده ایم که باید از حقوق کارگران دفاع کنیم . این قشر سالها خدمت کرده اند و امیدواریم این مصوبه کارساز شود.
وی با بیان اینکه تلاش های خوبی در کشور توسط سازمان تامین اجتماعی انجام شده است، خاطر نشان کرد: این دستاوردها نصیب مردم ورامین نیز شد که جای قدردانی دارد.
دکتر نقوی حسینی با اشاره به مصوبات سفر وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به ورامین گفت: امیدوارم این مصوبات عملیاتی شود.
وی ایجاد مرکز درمانی پیشرفته تامین اجتماعی قرچک را از خواسته های مردم منطقه عنوان کرد و گفت: این شهرستان با ٣٠٠ هزار نفر جمعیت تخت بستری ندارد.
نماینده ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: مرکز درمانی تامین اجتماعی پیشوا بعد از ٤٠ سال توسط دکتر نوربخش کلنگ زنی شد که امیدواریم سریعتر تکمیل شود.
دکتر نقوی حسینی جذب متخصص برای بیمارستان تامین اجتماعی ١٥خرداد ورامین را خواستار شد و از مسئولان سازمان تامین اجتماعی بابت طرح هتلینگ این مرکز درمانی تقدیر کرد.
دکتر فتحی رئیس بیمارستان تامین اجتماعی ١٥خرداد ورامین نیز در این مراسم با بیان اینکه طرح ارتقای هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی از سال گذشته آغاز شد، گفت: با عنایت مسئولان سازمان این طرح در این بیمارستان نیز اجرایی شد.
وی تصریح کرد: در راستای منویات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی از تجهیزات بیمارستانی داخلی استفاده شد.
دکتر فتحی در خصوص محورهای ارتقای هتلینگ بیمارستانی از جمله تجهیزات، تاسیسات، تخت های بستری استاندارد و... توضیحاتی را ارائه کرد.
گفتنی است، دکتر نوربخش به همراه نماینده و امام جمعه شهرستان ورامین از بخش های مختلف این بیمارستان که در آنها طرح هتلینگ اجرا شده بازدید و نظر بیماران و کارکنان را جویا شد.

 

 

 

تعداد امتیازات: (12) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (3303)
کد خبر: 48
  • مهمترین راهبرد سازمان تامین اجتماعی ارتقای رضایتمندی بیمه شدگان و بازنشستگان است
تمام حقوق این سایت برای کانون بازنشستگان شهرستان تهران محفوظ می باشد.
طراحی سایت ، طراحی پورتال، طراحی پرتال