اخبار
11

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی: دولت باید توجه بیشتری به سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی: دولت باید توجه بیشتری به سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد
رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سازمان تأمین اجتماعی، این سازمان را یکی از ارکان امنیت اجتماعی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی در امنیت اجتماعی نقش اساسی دارد و در واقع کمربند ایمنی اجتماعی است و دولت باید ضمن انجام تعهدات خود نسبت به تأمین اجتماعی، توجه بیشتری به این سازمان داشته باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، علی اصغر بیات در دیدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و اعضای کانون عالی بازنشستگان، با بیان اینکه بعد از ورود دکتر نوربخش به مدیریت سازمان تأمین اجتماعی شاهد تحولات در این سازمان بوده ایم، اظهار داشت: در تیم مدیریتی کنونی سازمان، تفکرات و رویکردها مبتنی بر ایجاد آسایش مخاطبان و ارتقای خدمات ارائه شده به آنهاست که قابل تقدیر است.
وی از اقدام اخیر سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با کمک به بیمه عمر بازنشستگان تشکر کرد و گفت: با مساعدت سازمان تأمین اجتماعی این خواسته بازنشستگان برآورده شد و از ماه جاری هزینه مربوطه از سوی این سازمان پرداخت می شود.
بیات گفت: موضوع بیمه عمر یکی از مطالبات و دغدغه های بازنشستگان بود که در این ماه با تلاش های مدیریت کنونی اجرایی می شود و به سوی عملیاتی شدن آن در کشور می رویم.
وی به رفع مشکلات خانه های فرهنگ مهر در برخی از استان اشاره کرد و گفت: تشکیل کمیته ویژه بازنشستگان یکی از اقدامات موثر در سال‌های گذشته بود که به دستور دکتر نوربخش برگزار شد که در آن جلسات بسیاری از مسائل حل و فصل می‌شد که در حال حاضر تشکیل مجدد این کمیته یکی از خواسته‌های بازنشستگان است.
وی با اشاره به اجرای طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس از سوی سازمان تأمین اجتماعی گفت: 9500 نفر تاکنون از بازنشستگان و مستمری بگیران به زیارت امام رضا(ع) مشرف شده اند و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 25 هزار نفر به این سفر معنوی اعزام خواهند شد.
بیات در خصوص ایجاد زائر سرا در مشهد مقدس نیز اظهار داشت: در حال پیگیری هستیم و اگر این اتفاق بیفتد برای بازنشستگان بسیار مطلوب است و یکی از خواسته های اصلی آنان برآورده می‌شود.
رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی، اجرای المپیاد ورزشی و برگزاری همایش منطقه ای را از برنامه های ویژه بازنشستگان اعلام کرد.
وی با اعلام اینکه کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از منافع این سازمان دفاع می کند، اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری بیشتر شاهد رفع مسائل و مشکلات بازنشستگان و افزایش رضایتمندی آنان باشیم.
در ادامه این جلسه اعضای کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
قلی شادبخش رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان البرز با اشاره به روند افزایشی تعداد مستمری بگیران تأمین اجتماعی از سالهای قبل، گفت: با وضعیت فعلی تعداد بازنشستگان تا 10 سال آینده به 5 میلیون نفر نیز می‌رسد.
وی با بیان اینکه کوچکترین اختلالی در پرداخت مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث بروز مشکلات فراوان می شود، افزود: باید برای معرفی وضعیت فعلی سازمان به مسئولین کشوری تلاش کنیم و وضعیت فعلی سازمان را تشریح کنیم.
نصرالله دریابیگی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه کارگران و بازنشستگان امروز در حال پرداخت تاوان اشتباهات و سوء مدیریت در سازمان تأمین اجتماعی طی سنوات گذشته هستند، اظهار داشت: بسیاری از بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و امروز رسیدگی به معیشت بازنشستگان مهمترین خواسته آنان است.
وی برقراری عدالت در پرداخت حقوق به بازنشستگان را مورد تأکید قرار داد و گفت: برقراری عدالت باید در جامعه برای بازنشستگان محسوس باشد و اجرای قانون همسان سازی از مهمترین خواسته های بازنشستگان است.
حسین شجاعی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان کرمان اشتغال مجدد بازنشستگان را از مشکلات جدی سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت: افرادی که با حقوق بالا بازنشسته می شوند در مواردی بار دیگر مشغول به کار می شوند که جا دارد در این رابطه بازرسی و نظارت لازم مورد توجه قرار گیرد.
محمد کوهستانی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان گلستان ارتقاء خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی را از نیازهای جدی بازنشستگان دانست و اظهار داشت: با توجه به پایان کار طرح‌های توسعه بیمارستان‌های تأمین اجتماعی در استان گلستان این طرح ها هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده‌اند و بهره‌برداری هرچه سریع‌تر آنها از نیازهای جدی بیماران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در استان گلستان است.
داداش محمدی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان آذربایجانغربی توجه بیشتر سازمان تأمین اجتماعی به دفاتر کانون‌های بازنشستگی را خواستار شد و گفت: برای مکان کانون بازنشستگان همراهی بیشتری داشته باشید و به گونه‌ای برنامه ریزی کنید تا امکان استفاده کانون‌ها از املاک در اختیار سازمان فراهم شود.
ملیحه نصرالهی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان گیلان توجه ویژه به بازنشستگان در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی را خواستار شد و گفت: در صورت امکان در شعب سازمان امکان خدمت رسانی مناسب تر به بازنشستگان فراهم شود و شعب ویژه‌ای برای خدمت به بازنشستگان در نظر بگیرید و یا در شعب به گونه ای برنامه ریزی شود که شرایط و خاص و مشکلات بازنشستگان مورد توجه قرار گیرد.
مهدی حسینی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران عدم اجرای افزایش 17 درصدی حقوق برای تمامی بازنشستگان در سال جاری را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در سال جاری تنها به خاطر تفاوت 2 درصدی پرداخت حقوق بازنشستگان شاهد نارضایتی هستیم. در حالی که وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اعضای جامعه کارگری هستند و با مشکلات این اقشار آشنایی دارند جا دارد که به خواسته های ما توجه بیشتری شود.
قربانعلی رمضانی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی برقراری ارتباط بیشتر کانون‌های بازنشستگی با سازمان تأمین اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: دریافت به موقع اطلاعات از سازمان تأمین اجتماعی و تعامل سازنده با کانون‌زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات خواهد بود و کانون‌های بازنشستگان امکان بیشتری برای دفاع از منافع بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی خواهند داشت.
محمد مس‌گری اسکویی رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان آذربایجانشرقی رسیدگی به معیشت بازنشستگان را خواستار شد و گفت: بازنشستگان با وجود کار و تلاش 30 ساله به امید اینکه روزی به بازنشستگی می رسند اما خواسته های آنان برآورده نمی‌شود و از نظر معیشت با مشکل مواجه هستند.
وی افزود: بازنشستگان به خوبی از شرایط سازمان تأمین اجتماعی آگاه هستند و از منافع این سازمان دفاع می‌کنند اما افزایش 17 درصدی حقوق خواسته حداقلی بازنشستگان بود که متأسفانه محقق نشد.
علی راستگو عضو کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان فارس و عضو شورای شهر شیراز خواستار اعتماد بیشتر سازمان تأمین اجتماعی به کانون‌های بازنشستگان شد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی بازنشستگان را از خود بداند و بخشنامه های سازمان را در اختیار کانون‌ها قرار دهد. دیدارهای منظم بین مدیرعامل سازمان با بازنشستگان نیز می تواند باعث برقراری ارتباط مناسب تر باشد.
وی همچنین با اشاره به آغاز عملیات احداث بیمارستان 300 تخت خوابی شیراز، تسریع در اجرای این پروژه را خواستار شد.
راستگو همچنین با اشاره به عدم بازرسی سازمان تأمین اجتماعی از کارگاه‌های بالای 50 نفر گفت:این وضعیت باعث بروز مشکلات و نارضایتی‌هایی می‌شود و بازرسی از کارگاه‌ها باید در تأمین اجتماعی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
علیرضا امیری رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان مرکزی با بیان اینکه بازنشستگان تأمین اجتماعی از این سازمان انتظارات زیادی دارند، گفت: باید برای ارتقاء خدمات این سازمان تلاش بیشتری داشته باشید.
وی از اجرای طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس تشکر کرد و گفت: کمک سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با پرداخت هزینه بیمه عمر نیز از خواسته‌های بازنشستگان بود که انجام آن هرچند با تأخیر همراه بود اما باعث رضایتمندی این عزیزان می‌شود.

تعداد امتیازات: (14) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (5967)
کد خبر: 25
  • رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تأمین اجتماعی: دولت باید توجه بیشتری به سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد
تمام حقوق این سایت برای کانون بازنشستگان شهرستان تهران محفوظ می باشد.
طراحی سایت ، طراحی پورتال، طراحی پرتال